Erasmus+ projekt underTAKE

« Svibanj 2024 »

PISMO RODITELJIMA
Autor: Administrator , 1. 9. 2013.

Poštovani roditelji i učenici OŠ Pavleka Miškine!

Pred nama je početak još jedne školske godine.

S obzirom na velike promjene, ovim Vas želim izravno obavijestiti o proteklim zbivanjima i izazovima koji nas očekuju.

Nakon dugogodišnjeg iščekivanja preuređenja naše osnovne škole, te dobivanja svih potvrda i finacijskih sredstava iz proračuna grada Zagreba, sredinom lipnja o.g. su krenuli opsežni radovi na obnovi i nadogradnji škole. Budući da se radi o vrlo starom objektu i velikim radovima, u travnju smo počeli razgovore s mnogim institucijama na Črnomercu i šire (Hrvatsko vojno učilište, Katoličko sveučilište, Škole stranih jezika u Varšavskoj i Vodnikovoj, Građevinski fakultet, Škola za montažu, neke osnovne škole itd) upravo kako bismo na vrijeme imali opciju za normalnu organizaciju nastave na privremenoj lokaciji ukoliko dođe do nepredviđenih okolnosti na gradilištu, što je poprilično zahtjevno obzirom da naša škola broji 560 učenika. Plan radova je bio takav da se preko ljeta djelomično adaptira stara zgrada u kojoj će se moći izvoditi nastava dok se grade novi dijelovi škole i športska dvorana. Prvih mjesec dana radovi su izvođeni prema planu, a sredinom srpnja se pokazalo da je zgrada ipak u takvom stanju koje ne omogućava siguran boravak u zgradi, pa samim time i održavanje nastave.

Najprihvatljivija opcija s Vojnim učilištem koju smo svi priželjkivali, trenutno se ne može realizirati, jer zgrada pod upravom MORH-a još uvijek nije slobodna. Preostale su nam dvije opcije:

1. Organizacija nastave isključivo poslijepodne u nekoliko zagrebačkih škola uz ukidanje produženih boravaka za 3.a i 3.b razred te

2. Organizacija nastave u oba turnusa u Centru za jezike u Vodnikovoj (koji nas je prihvatio široka srca i kojem Grad neće plaćati najamninu, nego samo režijske troškove našeg boravka), a poslijepodne u nekoj školi (Srednja škola za montažu ili OŠ Petra Zrinskog).

U interesu djece i u razgovoru s predstavnicima roditelja na sastancima Vijeća roditelja tijekom protekle školske godine, gdje se isticalo da je najgora opcija organizacije nastave isključivo u poslijepodnevnim satima te unatoč dosadašnjoj praksi u gradu Zagrebu koju su do sada imale škole koje su se nadograđivale, odabrali smo drugu opciju: Centar za strane jezike u Vodnikovoj ulici, OŠ Petra Zrinskog u Krajiškoj ulici te OŠ kralja Tomislava u Novoj cesti jer niti jedna zgrada na području grada Zagreba ne može primiti svih 560 učenika.

U postojećim okolnostima, koje nisu idealne, ali omogućavaju provedbu nastavnog plana i programa, molim Vas za povjerenje i strpljenje kako bismo ovu školsku godinu uspješno prebrodili i sljedeću započeli u našoj novoj školi. U tijeku su i dogovori da se nastava tjelesnog odgoja održava u dvorani gimnastičkog kluba “Hrvatskog sokola” na Trgu maršala Tita koja je u neposrednoj blizini Centra za strane jezike. Za Centar stranih jezik i OŠ kralja Tomislava prijevoz je odlično organiziran po najvišim standardima sigurnosti djece, u suradnji s MUP-om i Gradom.

U prvih mjesec dana ćemo promijeniti i prilagoditi sve što bude potrebno. Napominjem da nastavljamo razgovore za pronalaženje bolje opcije, u što su uključeni Gradski ured za obrazovanje, MORH i ured Predsjednika RH.

Sve obavijesti dobit ćete od svojih razrednika i putem naše web stranice, te sam osobno dostupna svaki dan putem mobilnog telefona br. 091 2770 700, a rado ću Vas primiti na razgovor svaku srijedu od 8.30 do 10.00 u Vodnikovoj 12.

Zahvaljujem svima na suradnji, strpljenju i razumijevanju te dobroj volji i povjerenju u nastavni kadar naše škole.

Dragi učenici, želim vam sretnu i uspješnu školsku godinu!

S poštovanjem,

Vaša ravnateljica

U Zagrebu, 2. rujna 2013.                                          Vesna Vrbanović Jančić