OBAVIJEST - nastava na daljinu
Autor: Marija Klokočar, 13. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici!

Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. za sve učenike kreće izvođenje nastave na daljinu.

U nastavku dajemo upute o praćenju nastave.

a) Nastava na daljinu za učenike od 1. do 4. razreda

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će na 3. programu Hrvatske radio-televizije (HRT3) nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulima i nastavnim programima svaki  dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Svaki učitelj razredne nastave će slati i dodatne materijale preko već uobičajenih kanala komunikacije (npr. Plan ploče koji će učenici trebati prepisati u bilježnicu i slično).

Škola će omogućiti prihvat učenika od prvog do trećeg razreda koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti bez nadzora kod kuće. Molimo sve roditelje da budu zaista odgovorni s obzirom na širenje virusa i ne šalju u školu učenike ako ikako mogu organizirati nadzor. Roditelji koji su primorani poslati djecu u školu, obvezno to moraju javiti e-mailom ili porukom svojim učiteljima kako bi se škola mogla organizirati i pripremiti. To uključuje i ponedjeljak, 16.3.2020. Ti učenici u školi će također pratiti nastavu na programu HRT 3. Dakle, za njih neće biti organizirana klasična nastava.

b) Nastava za učenike od 5. do 8. razreda

Za učenike viših razreda nastava će se organizirati preko aplikacije Teams koja se nalazi u sklopu Office365 usluge. Pristupni podaci kojima će učenici pristupati Office365 uslugama i aplikaciji Teams su HUSO podaci za svakog učenika kojima se pristupa i u e-dnevnik. U slučaju da netko ne zna podatke, molimo javite se na e-mail: dino.pongrac@gmail.com ili marija.klokocar@gmail.com.

Microsoft Teams

Razrednik svakog razreda će stvoriti tim za svoj razred. Pristupne podatke (kod) za svaki razred objavit ćemo na web stranici škole. Budući da su trenutno serveri preopterećeni, razrede (timove) ćemo stvoriti i objaviti pristupne podatke u najkraćem mogućem roku. Kada timovi budu spremni, na web stranici školi objavit ćemo detaljne upute kako pristupiti određenom timu (razredu). Pratite web stranicu redovito (i preko vikenda). Unutar razrednog tima bit će formirani kanali za svaki predmet. Svaki tim imat će i kanal Općenito koji će koristiti razrednik za obavještavanje i slično. Svaki predmetni kanal uređivat će predmetni profesor koji će tamo postavljati obavijesti, nastavne materijale i ostalo. Učenici predmetne kanale obavezno trebaju pogledati onaj dan kada taj predmet imaju prema redovitom rasporedu. Predmetni kanal je virtualna učionica u kojoj je dozvoljeno, kao i na satu, raspravljati o temama i sadržajima vezanima uz nastavu. Pisanje neumjesnih, neprimjerenih komentara će se sankcionirati. Svaki predmetni profesor će u svom kanalu davati upute i objasniti što očekuje od učenika.

Dodatno, nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati emitirat će Sportska televizija na linku: https://sptv.hr/uzivo. Nastava na Sportskoj televiziji će se održavati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a i stranicama CARNet-a.

Sve obavijesti dobivat ćete na web stranici škole.

Dragi roditelji i učenici, u sigurnim i dobrim ste rukama, ništa ne brinite. U početku će možda biti malih poteškoća dok se svi ne uskladimo i ne naučimo na nove alate, ali ćemo se svi truditi i odraditi potrebno na najbolji način dok se ne vratimo u školske klupe.

Pozdravljaju vas vaši učitelji, stručna služba i ravnateljica